Centrum Edukacji Lolland Falster (CELF)

jest regionalną instytucją edukacyjną VET zajmującą się kształceniem zawodowym po szkole średniej (w zawodach technicznych i handlowych). Zakres działania Centrum obejmuje wyspy Moen, Lolland i Falster w południowej części regionu administracyjnego Zelandii. Ponadto CELF oferuje większość kursów krótkoterminowych i uzupełniających i kursy doskonalenia zawodowego w ramach duńskich programów szkolenia zawodowego dla dorosłych.

CELF jest częścią krajowego systemu edukacji duńskiej zapewniającego szkolenia zgodnie z ustawodawstwem krajowym. Wszystkich uczniów VET obejmuje duński system dualny, gdzie szkolenie jest prowadzone częściowo w CELF, a częściowo u pracodawcy jako praktyczne staże w danej branży.

CELF posiada filie w następujących miastach: Nykøbing Falster (siedziba główna), Maribo i Nakskov.

W niniejszym projekcie istotne jest doświadczenie duńskiej instytucji we wdrażaniu system dualnego oraz doświadczenie i potencjał związany z kształceniem zawodowym i organizacją kursów (Około 3.000 osób na rok uczestniczy w kursach organizowanych przez CELF. CEFF zatrudnia 425 osób. Roczny obrót CELF wynosi 40 mln €.)

Dział projektów, zaangażowany w realizację niniejszego projektu zrealizował szereg projektów w ramach EFS i LLP dla tej samej grupy docelowej, co w niniejszym projekcie.

Osoby zaangażowane w realizację niniejszego projektu są ekspertami w zakresie systemu dualnego oraz zarządzania projektami edukacyjnymi.

 

© 2015 Partnerstwo strategiczne na rzecz rozwoju systemu dualnego

Login Form